© www.katolis.lv

2015. gada 7. novembrī, Sprediķotāju jeb Dominikāņu ordeņa Visu svēto dienā, šī ordeņa konventos visā pasaulē ar svinīgu Svēto Misi un īpašu svētku programmu tika atklāts Sprediķotāju ordeņa 800 gadu Jubilejas gads.

Jubilejas gada svinībām pievienojās arī Dominikāņu ģimene Latvijā. Liepājas Svētā Dominika klosterī ar svinīgu Svēto Misi, draudzīgu agapi un kopīgu Rožukroņa lūgšanu tika svinēts Jubilejas gada sākums. Tajā piedalījās Dominikāņu ģimenes locekļi no visas Latvijas – brāļi sprediķotāji no Liepājas, laju ordeņa locekļi no Rīgas, Liepājas un Latgales, māsas misionāres no Liepājas un Kuldīgas, Tautas Nemitīgais Rožukronis, kā arī Svētā Dominika draudzes locekļi un dominikāņu draugi.

Sprediķotāju ordeņa dibināšanas bullu “Gratiarum omnium largitori” pāvests Honorijs III parakstīja 1216. gada 22. decembrī, bet ordeņa dibinātājs Dominiks Guzmans to saņēma 1217. gada 21. janvārī, tāpēc Jubilejas gada pasākumi turpināsies līdz 2017. gada 21. janvārim.

Arī pāvests Francisks 7. novembra lūgšanas “Kunga eņģelis” laikā pieminēja un apsveica dominikāņus Jubilejas gadā. Lielajai Jubilejai par godu un pateicībā par ordeņa kalpojumu pāvests ir izdevis dokumentu par indulgenci, tas ir, pilnīgām atlaidām tiem, kuri piedalās Jubilejas atklāšanas Svētajā Misē, un visiem, kuri šī gada laikā dosies svētceļojumā uz kādu no dominikāņu klosteriem visā pasaulē, izsūdzēs grēkus, piedalīsies Svētajā Misē, dievbijīgi lūgsies Jubilejas lūgšanu un kādu lūgšanu Rožukroņa Karalienes godam. Atlaidas lūdzējs varēs saņemt sev vai kādam mirušajam. Lūgšanas teksts latviešu valodā pieejams vietnē: bralidominikani.blogspot.com.

Sandra Preisa OPs