©  Avots: www.katolis.lv

15.martā Vatikānā notika konsistorijs, kura laikā pāvests Francisks paziņoja piecu svētīgo kanonizācijas svinību datumus. Viņu vidū ir arī Latvijā pārstāvētu kopienu dibinātāji: Mariāņu kongregācijas dibinātājs svētīgais Staņislavs Papčinskis un Žēlsirdības misionāru kongregācijas dibinātāja svētīgā māte Terēze no Kalkutas.

Mariāņu kongregācijas dibinātājs dzimis 1631. gada 18. maijā Podegrodzē, Polijā. Pēc izstāšanas no Pijaru kongregācijas nodibināja vīriešu Vissvētās Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas tēvu mariāņu kongregāciju. Viņš nomira 1701. gada 17. septembrī. Īsi pēc nāves tika atklāts viņa beatifikācijas process, bet politiskās situācijas dēļ tas tika pārtraukts un tika atjaunots tikai 1953. gadā. Par svētīgo tēvs Staņislavs tika pasludināts 2007. gada 16. septembrī. Savukārt viņa kanonizācija notiks šī gada 5. jūnijā.

Māte Terēze jeb Agnese Ganksa Bojakshiu ir dzimusi 1910. gada 26. augustā Skopjē, Dienvidslāvijā, albāņu izcelsmes ģimenē. Astoņpadsmit gadu vecumā viņa iestājās Loreto Dievmātes māsu kongregācijā Īrijā un tika nosūtīta noviciātā uz Indiju. 1950. gadā Terēze saņēma Baznīcas atļauju dibināt Žēlsirdības misionāru kongregāciju. Māte Terēze ir mirusi 1997. gada 5. septembrī. 2003. gadā pāvests Jānis Pāvils II viņu pasludināja par svētīgo, savukārt kanonizācija notiks šī gada 4. septembrī, viņas nāves 19. gadadienas priekšvakarā.

LRKB IC