© LRKB IC, www.katolis.lv

Jūnija pēdējās dienās Viļānos pulcējās 14 līdz 21 gadu veci jaunieši no visas Latvijas un kopā ar Latvijas konsekrētajām personām centās izdibināt, ko nozīmē būt žēlsirdīgiem. Kristīgā jauniešu nometne “Campo Jēzus” notika jau otro reizi. Šoreiz pie mariāņu tēviem Viļānos.

Kā pastāstīja viena no nometnes vadītājām māsa Hanna OP, par nometnes devīzi, atzīmējot Dieva Žēlsirdības gadu, šogad bija izvēlēts fragments no Lūkas evaņģēlija: “Esiet žēlsirdīgi kā jūsu Debesu Tēvs ir žēlsirdīgs.” Viļānos kopumā bija ieradušies 67 jaunieši, kuri nometnes laikā iepazina žēlsirdības nozīmi, konsekrēto garīgumu, bet pēcpusdienās veltīja laiku dažādām darbnīcām un sporta aktivitātēm. Darbnīcās tika darinātas sveces, ikonas, rožukroņi un citas lietas, no kurām daļu dāvanā saņēma Viļānu slimnīcas pacienti. Kā pastāstīja māsa Hanna, gatavojot dāvanas slimniekiem, jaunieši dažkārt sagatavoja arī kādus uzmundrinošus saukļus, piemēram, kādu svecīti rotāja uzraksts “Esi vesels!”. Līdz ar to nometnes dalībniekiem bija iespēja ne tikai gūt teorētiskas zināšanas, bet arī praktizēties žēlsirdībā. Kā izrādījās, daudziem tas likās viens no skaistākajiem momentiem nometnes laikā.

Nometnes dalībniekus apmeklēja skauti, kuri palīdzēja apgūt Morzes alfabētu, zemessargi, kuri stāstīja par savu ikdienu un darbu, kā arī organizācijas “Patvērums “Drošā māja”” pārstāvji, kas pastāstīja par cilvēktirdzniecību un aicināja jauniešus būt modriem, lai neuzticētos tukšiem maldiem. Pēc nometnes jaunieši sacīja, ka citas reizes pasākums varētu ilgt vairāk nekā tikai divas pilnas dienas. Viņus ne ļoti priecēja agrā celšanās un gulēt iešana.

Tomēr tai pat laikā viņi pauda prieku, ka bija iespēja satikt jaunus draugus, iepazīt klostera cilvēkus neformālā gaisotnē un uzdot kādu sevi interesējošu jautājumu. Pēdējā dienā nometnes dalībniekus apciemoja arī Rēzeknes-Aglonas bīskaps Jānis Bulis. Kopā ar viņu jaunieši izgāja cauri Viļānu baznīcas Žēlsirdības durvīm.

Nometni rīkoja Latvijas Konsekrēto personu konference un to finansiāli atbalstīja Vācijas organizācijas “Renovabis”. Nometnes rīkotāji tiksies pēc 15. augusta, lai novērtētu aizvadīto nometni, kā arī nolemtu, vai līdzīgs pasākums rīkojams arī nākamajā vasarā.

Foto: Imants Medveckis MIC; Artūrs Ciganskis