Cik laimīgai jābūt nāvei, kad cilvēks nāves stundā, atskatoties uz to, kas paliek aiz viņa, var teikt: savu dzīvi es atdevu Dievam un tuvākmīlestībai!” (Pr. J. Šneiders)

DIBINĀŠANA

Kongregācija ir dibināta 1854. gada 8. decembrī Polijā, Vroclavas pilsētā, Jaunavas Marija Bezvainīgās Ieņemšanas atzīšanas gadā. Dibinātājs ir priesteris Jānis Šneiders (Schneider, 1824-1876).

19. gadsimta sākumā uz Vroclavu meklēt darbu brauca daudzas meitenes no laukiem. Tā kā viņām nebija kur uzturēties, viņu tikumība bija pakļauta briesmām. Baznīca mēğināja šīm meitenēm palīdzēt. Tātad kongregācija ir radusies kā atbilde uz konkrētajā laikā izveidojušos situāciju, kad liela daļa lauku iedzīvotāju pārcēlās uz dzīvi pilsētās.

Bīskaps Henriks Forsters uzticēja kongregācijas vadību priesterim Jānim Šneideram, kurš nodibināja Vissvētākās Jaunavas Marijas fondu meitenēm. Priesterim palīdzēja dievbijīgas sievietes. Uz pilsētu atbraukušās meitenes, kas iesaistījās fondā, gatavojās strādāt par kalponēm ģimenēs (gatavot ēst, šūt, kārtot māju utt.). Priesteris Jānis mācīja viņām ticības patiesības, aicināja saglabāt pašcieņu un gādāja par viņu sakramentālo dzīvi. Pēc tam viņš meklēja kalponēm darba vietas. No četrām meitenēm, kuras ar prieku un brīvprātīgi palīdzēja priesterim Šneideram, vēlāk izauga Bezvainīgās Jaunavas Marijas māsu kongregācija.

AICINĀJUMS (HARIZMA) UN GARĪGUMS

Māsu apustuliskā sūtība ir palīdzēt meitenēm nosargāt pašcieņu, norādīt uz dzīves mērķi un palīdzēt atrast savu aicinājumu. “Jums jākalpo tiem, kurus pasaule pazemo. Mīlestība ir vienmēr gatava upurēt sevi, jo apvieno debesis un zemi,” teica priesteris Jānis pirmajām māsām. Viņš īpaši godināja Dieva Māti un minēja Mariju kā paraugu.

DARBĪBA

Kongregācijas māsas strādā skolās, bērnudārzos, internātos un bērnunamos. Viņas organizē meitenēm rekolekcijas, kā arī vada “Marijas bērnu” grupas. Dažas māsas strādā arī slimnīcās un pat kalpo draudzēs kā sakristiānes. Bezvainīgās Jaunavas Marijas māsu kongregācija darbojas Vācijā, Polijā, Itālijā, Francijā, Tanzānijā, Ukrainā un Latvijā. Latvijā māsas kalpo Baznīcā, vada katehēzi un strādā Rīgas Katoļu ğimnāzijā, Poļu skolā Rīgā.

IESTĀŠANĀS (FORMĀCIJA)

Māsu formācija notiek Polijā. Kongregācijā pieņem meitenes no 16 līdz 35 gadu vecumam. Pēc postulāta divi gadi jāpavada noviciātā Vroclavā. Saliekot pirmos solījumus, māsa saņem Marijas medaljonu, saliekot mūžīgos solījumus – gredzenu.

SASTĀVS

Sieviešu kongregācija, kurā ir 463 māsas, kas dzīvo un strādā vairākās pasaules valstīs.

KONTAKTINFROMĀCIJA

Mājas lapa: www.maria-immaculata.pl